Windows 8 PES 2013 "rld.dll" Hatasının Çözümü

PES 2013 oynayanların en sık rastladığı hatalardan bir tanesinden bahsedeceğim bu yazımda sizlere. Bu hatanın adı “rld.dll” hatası. Bu hatanın sebebi anti virüs programlarınızın bu dosyayı tehlike olarak algılaması ve engellemesi ya da sistemden kaldırmasıdır. Windows 8 için bu hatanın çözümü gerçekten basit ve bu çözümü sizlerle paylaşmak istiyorum.

Win8 de Windows Defender yani Microsoft Security Essentials anti virüs programının arayüzüne sahip ve aynı özellikteler. Ve bu virüs programımız rld.dll dosyamızı bir tehdit olarak algılıyor. Şimdi bu sorunu nasıl çözeceğiz onu anlatayım.

Öncelikle klavyemizden Başlat çubuğuna basarak Metro arayüzüne gidin ve "Windows Defender" yazın. Arama sonunda programa tıklayın ve açılan arayüzde sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapın.


 • Ayarlar
 • Dışlanan Dosyalar ve Konumlar(Sol Tarafta)
 • Gözat
 • Oyunun bulunduğu konumu seçin
 • Ekle
 • Değişiklikleri Kaydet(İzin isteyebilir "Evet/İzin ver" deyin.)

Bu işlemleri yaparak oyunun kurulu olduğu dizini yani rld.dll adlı dosyamızın bulunduğu klasörü tarama sonuçlarında göz ardı ettik.

"rld.dll dosyam silinmiş ve oyun kurulum dosyası elimde yok" diyorsanız aşağıdaki bağlantıdan rld.dll'yi indirebilir ve oyunun bulunduğu konuma atabilirsiniz.


rld.dll İndir

Rar Şifresi: ardaerakman

10 yorum:

 1. yine aynı hatayı veriyo yapamadım yardımcı olur musun

  YanıtlaSil
 2. olmadı yardımcı olur musun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyunun masaüstü simgesine sağ tıkla, dosya konumunu aç diyerek dosya konumunu öğren. Daha sonra virüs programından o konumu göz ardı et.

   Sil
 3. Wrong disc inserted.
  Please insert the original "Pro Evolution Soccer 2013" CD/DVD. kardeşim bende böyle bişey çıkıyo bunu nasıl yapcaz

  YanıtlaSil
 4. windows 8 kullanıyorum rld.dll dosyasını indirip klasöre yapıştırdım fakat windows defender dan rld.dll dosyasını göz ardı etmek için girdiğimde dosyayı görmüyor bu yüzdende açamıyorum lütfen yardımcı olun

  YanıtlaSil
 5. windows 8 kullanıyorum arkadaşlar rld.dll dosyasını indirip klasöre yapıştırdım fakat windows defender dan rld.dll dosyasını gözardı etmek için girdiğimde konami pese rld.dll dosyası görünmüyor. lütfen yardımcı olun.

  YanıtlaSil

Sadece yazı ile ilgili yorumlar atınız.
Soru&Sorunlarınız için yorum kısmını değil İletişim kısmını kullanınız.